X

Vse novice

Z mladinskim delom proti prekarnosti mladih

V torek, 26. 11. 2024, je v Mladinskem centru Oton, ki deluje pod okriljem Zavoda Novo mesto, potekala novinarska konferenca, kjer so predstavili pilotni projekt »Z mladinskim delom proti prekarnosti Mladih«.
Koordinator za mladino Mitja in Valentinc in vodja projekta Alenka Gazvoda, sta predstavila omenjeni projekt, katerega cilj je ozavestiti in opolnomočiti mlade o problematiki prekarnosti, pomenu delavskih in socialnih pravic, nudenju svetovane pomoči in podpore mladim ter izvajanje podpornih aktivnosti projekta. Projekt, ki traja od 1. 6. 2024 do 31. 12. 2026, je vreden 87.060,40 evrov. V projekt želijo vključiti 175 mladih med 15. in 29. letom, ki vstopajo na trg dela. Za mlade so pripravili in že izvajajo program z naslovom Trajnostne kariere za mlade – TRK!. Program izvajajo v okviru Tabora na OFF ali v obliki delavnic v mladinskem centru. Mladi preko programa spoznajo kaj je prekarnost ter kakšne so pasti in prednosti posamezne oblike zaposlovanja. Seznanijo se kako se soočati s stresom ter kje in kako poiskati psihološko podporo pri soočanju z negotovostjo in pritiski. Preko delavnic razvijejo trajnostno karierno strategijo ter identificirajo osebne močne točke, postavijo cilj in načrtujejo trajnostno kariero. V sklopu pilotnega projekta so v mladinskem centru odprli tudi posvetovalnico, ki je odprta vsak torek in četrtek med 13. in 15. uro. Posvetovalnica je namenjena mladim, ki potrebujejo dodatne informacije, oporo in pomoč pri premagovanju prekarnosti nudijo individualno svetovalno pomoč in podporo.

Preberi več

Enina prostovoljska izkušnja: 9 mesecev rasti in spoznanj v Sloveniji.

Minilo je že kar nekaj tednov, odkar sem uradno zaključila svojo 9- mesečno prostovoljsko izkušnjo v Novem mestu, Sloveniji, in še vedno razmišljam o vsem, kar sem v tem času doživela. To izkušnjo bi opisala vseobsegajoča – od pridobivanja dragocenega znanja s področja mladinskega dela, vodenja projektov, delovanja v medkulturnih odnosih, osebnih življenjskih lekcijah in navsezadnje nepozabnih spominov.

Devet mesecev se morda zdi dolgo obdobje, vendar meni je minilo zelo hitro. Lahko rečem, da me je ta izkušnja popolnoma spremenila. Pridobila sem več samozavesti pri soočanju z izzivi, pri pisanju, vodenju delavnic in projektov, pa tudi pri premagovanju mojih strahov. Zelo sem hvaležna, da sem pridobila povsem nov pogled na vzpostavljanje odnosov, tako prijateljskih kot partnerskih.

Naučila sem se bolje delovati v okolju, kjer ljudje živijo drugače in razmišljajo drugače. Z življenjem v Sloveniji sem pridobila večje spoštovanje do narave, uživanju v preprostih stvareh in pomena trdega dela ter samostojnosti.  

Še posebej sem se močno povezala z ekipo v MC Oton, ki so mi ob koncu postali kot družina. Ves ta čas mojega prostovoljstva v Sloveniji so me spremljali in podpirali v vseh naših skupnih aktivnostih. Poleg tega so mi vedno stali ob strani, z nasveti in poslušanjem, kar mi je pomagalo prebroditi moje čustvene preizkušnje.

Prepričana sem da je prostovoljstvo dragocena življenjska izkušnja za vsakega mladega človeka. To izkušnjo bi priporočila vsakomur, ki še raziskuje samega sebe in išče nekaj, kar mu bo pomagala rasti tako profesionalno kot osebno. V vsem tem času mi je edino manjkal priročnik o tem, kako se skozi izkušnjo prostovoljstva, soočati s svojimi čustvi, še posebej po odhodu, saj resnično pogrešam vse, kar je povezano s Slovenijo.

Avtorica: Eni Isakaj

Preberi več

Lucija o svoji pesniški zbirki Pomlad in kava

Bil je 13. v mesecu, bil je petek – dan, ko bi lahko šlo vse narobe. Ko so temperature nepričakovano padle in je reka Krka zaradi obilnega dežja narasla, sem pomislila, da se bo dan iztekel v skladu s svojo slovesno nesrečo.

Sredi septembra sem izdala svojo prvo pesniško zbirko z naslovom Pomlad in kava in želela sem organizirati majhen dogodek, kjer bi jo lahko predstavila predvsem svojim bližnjim ter vsem, ki so že predčasno spremljali ves moj ustvarjalni proces prek socialnih omrežij. Ko sem kontaktirala Mladinski center Oton, so takoj priskočili na pomoč z organizacijo, oglaševanjem in prostorom. Tako smo v njihovem prostoru, kljub neprijetnemu vremenu, spremembam v programu in neugodnemu datumu uspeli izpeljati prekrasen dogodek.

S pomočjo prijateljev in v spremljavi glasbe sem obiskovalcem predstavila razmišljanja ob pisanju svojih pesmi, prebrala nekaj izmed njih in z njimi delila zgodbe, ki so me navdihnile. Po uradnem delu smo se vsi še malo podružili, obiskovalci pa so imeli možnost “nakupa” moje knjige.

Ko sem ob koncu dneva s širokim nasmehom na obrazu odprla zvezek in vzela pisalo v roke, sem se zamislila nad tem, kako lep dan je bil. Bil je 13. v mesecu, bil je petek. Lahko bi šlo vse narobe, a izkazalo se je, da datum ne določa sreče. Tisti dan, petek 13., sem bila resnično srečna.

Zapisala, Lucija Vrbinc

Preberi več

Tabor na OFF: Izkušnja, ki nas vse povezuje.

Predstavljajte si, da ostanete tri dni sredi gozda, brez svojega mobilnega telefona, brez kakršnegakoli ekrana in signala. Le vi, narava in vaši sošolci, brez motečih dejavnikov sodobnega življenja. Točno to se je zgodilo nam, dijakom 2.a razreda Biotehniške gimnazije Novo mesto, ko smo se v ponedeljek 9.9.2024 iz Novega mesta do planinskega doma Miklavž na Gorjancih. Naša avantura se je pričela, ko so nas pričakali animatorji iz Mladinskega centra Oton. Najprej smo odložili prtljago in se posloviti od svojih telefonov. Nekaterim je ta trenutek predstavljal velik izziv, vendar pa ni bilo časa za pregovarjanje, ker se je naša pustolovščina začela.

Dnevni urnik je bil sicer bolj sproščen od šolskega, a je bil čas naš stari gospodar. Težko je slediti uram, ko je edina ura na vidiku le v kuhinji. In kuhinja je bila polna živahnosti – vonj po hrani nas je razveseljeval kljub slabemu vremenu prvega dne. Nasmehe na naših obrazih so risale tudi številne zabavne aktivnosti, ki so jih animatorji pripravili za nas. Med njimi so bile tudi delavnice, ki so nas izobraževale o prekarnem delu. Za tiste, ki izraza ne poznate, prekarno delo pomeni katerokoli vrsto dela, ki je negotova in pogosto ruši pridobljene delavske pravice ter socialno varnost.

Kljub resnejšim temam smo se zelo zabavali. Skupaj smo se naučili več o sebi in svojih sošolcih. Posebej je bilo občutiti kako smo se v tej izkušnji kot razred še bolj povezali in kako nas je ta izkušnja še bolj povezala med seboj.

In za tiste, ki vas skrbi – naši telefoni so na koncu Tabora na OFF znova prišli v naše roke! 😉

Nastja Vdovč, 2.a

Preberi več

Trening za mladinske delavce v Romuniji: Step by Step

V zadnjem tednu avgusta sva se z Ajdo in Lauro, kot predstavnici Mladinskega centra Oton, udeležili Erasmus+ programa Step by Step, Little by Little v mestu Buzău, Romunija. Program je bil namenjen izboljšanju najinih veščin kot mladinskih delavk ter učenju, kako načrtovati in izvajati mladinske izmenjave.

Ob prihodu sva se nastanili in začeli spoznavati udeležence iz različnih držav, kot so Hrvaška, Makedonija, Srbija, Grčija, Turčija, Ciper, Bolgarija, Italija, Portugalska, Španija , Latvija in Litva. Skozi različne delavnice in energizers vaje sva hitro navezali stike in ustvarilo se je sproščeno vzdušje med vsemi udeleženci. Vsak dan so bile na programu aktivnosti, kot so predstavitev nevladnih organizacij, igranje vlog in spoznavanje ključnih kompetenc, ki jih pridobivamo skozi Erasmus+ programe.

Med delavnicami sva razvijali profil idealnega mladinskega delavca in raziskovali različne učne stile z uporabo KOLB-ovega učnega cikla. Ustvarjalnost sva preizkusili tudi v parku, kjer sva izdelovali predmete iz naravnih materialov in se sproščali z igrami na prostem.

Pomemben del programa je bilo razvijanje najinih lastnih Erasmus+ projektov z uporabo metode Vellas Steps. Čeprav je nekaj udeležencev imelo manjše zdravstvene težave, sva se povezali z lokalno kulturo, obiskali naravne vulkane in lokalno vinoteko, kar je še dodatno obogatilo najino izkušnjo.

Na koncu tedna sva predstavili projekte, ki sva jih razvijali skozi ves teden, in sodelovali pri evalvaciji pridobljenih znanj. Ob romunskem tradicionalnem večeru smo naredili zadnjo skupinsko evalvacijo celotnega treninga in večer zaključili s skupinskim druženjem, ki je trajal pozno v noč. Odšli sva polni novega znanja, izkušenj in prijateljev.

Izkušnja je bila neprecenljiva, saj sva pridobili nova znanja, izkušnje in prijatelje, ter se vrnili domov z občutkom, da sva del nečesa večjega.

Z veseljem poveva, da nama je bilo neverjetno lepo in poučno, ter, da sva hvaležni, da sva dobili priložnost udeležbe tega treninga.

Preberi več

Počitniške aktivnosti v MC Oton

V Mladinskem centru Oton je med 5. in 14. avgustom potekali še zadnji termini počitniških aktivnosti za otroke od 6. do 12. leta starosti. Skupaj z animatorji so se otroci preizkusili v različnih aktivnostih in pomerili v različnih igrah.
Vsak dan samo pričeli s pripravo zajtrka, ki je postal vsakodnevna rutina. Po zajtrku smo naredili jutranji krog, v katerem smo se sprostili in pogovorili, kakšne bodo aktivnosti posameznega dne. Sledile so dopoldanske aktivnosti. Prvi dan smo izdelali papirnatega zmaja. Drugi dan smo uredili gredico z zelišči pred mladinskim centrom, spekli slastne kolačke in pripravili metin sirup. V sredo smo dan preživeli v gozdu, kjer smo izdelovali različne skulpture iz materialov, ki smo jih našli v gozdu. Četrtek je bil namenjen izdelovanju družabnih iger, v petek pa smo imeli kuharsko delavnico, na kateri smo pripravili naše kosilo. Zadnji teden počitniških aktivnosti smo pričeli z lovom na »Zmajeva jajca«, v torek smo se pomerili v igrah brez meja. Zadnji dan smo izdelali štampiljke za poslikavo vrečk za športne copate.
Po dopoldanskih aktivnostih je sledilo kosilo. Po kosilu smo poskrbeli za sprostitev v senci in prostorih mladinskega centra. Družili smo se ob družabnih igrah, izdelovanju zapestnic in ustvarjanju iz papirja, blaga in kartona.
Ker se zavedamo, da je skrb za okolje zelo pomembno, smo tekom izvedbe počitniških aktivnosti reciklirali kar nekaj odpadnih materialov. Iz odpadnega papirja in kartona smo izdelali papirnatega zmaja, štampiljke za poslikavo nahrbtnikov in ladjice, ki so plule po reki Krki. Iz starih kavbojk je vodja počitniških aktivnosti naredila vrečke za športne copate, na katere so udeleženci počitniških aktivnosti odtisnili svoje ime ter poslikali po svojih željah.

Preberi več

Mladinska izmenjava Childhood stories v Oldenburgu, Nemčija 6.7.-18.7.2024

Naša pot iz Novega mesta se je začela že zgodaj zjutraj, s tem pa tudi naše 15- urno potovanje z vlakom skozi Slovenijo, Avstrijo in Nemčijo. Vožnja je bila naporna, še posebej ker smo na poti zamudili enega izmed vlakov, kar je le dodalo piko na i, da se je naša dogodivščina začela. Ob prihodu v Oldenburg smo bili tako utrujeni in si želeli samo še postelje, vendar smo se na poti v mladinski center izgubili kot pravi turisti, saj so vse hiše izgledal enako. Prvi dan je bil namenjen spoznavanju med udeleženci vseh držav. Skupaj smo sedeli in se sončili na dvorišču mladinskega centra ter se učili besede v različnih jezikih. Prvi večer smo se igrali pustolovce in odkrili klet v mladinskem centru, katera se je izkazala za najboljšo možno sobo za druženje. Tam smo igrali biljard, poslušali glasbo, peli in se kartali.
Program izmenjave je bil zasnovan tako, da smo vsak dan na drugačni način izrazili svoje poglede na svet okoli nas, predvsem na vpliv diskriminacije, stereotipov in predsodkov ter na to, kje vse jih opazimo. V prvih dneh smo v skupinah zaigrali kratke igre, posodobili naše otroške zgodbe, pripravili strašljivo, a zelo zabavno sobo pobega, postali influencerji ter pripravili stand-up komedijski nastop. Ed dan smo se skupaj odpravili na plažo na severu Nemčije, kjer smo se kopali v Severnem morju. V času izmenjave smo spoznali kar nekaj novih tehnik, med katerimi mi je predvsem ostala v spominu, tehnika ʺPaper Theatreʺ , kjer moraš celotno zgodbo najprej narisati in nato zaigrati. Skozi celo izmenjavo smo se pripravljali na zaključno prireditev, ki je bila velik uspeh za vse nas. Naslov igre so bila Socialna omrežja. Kot zadnjo aktivnost katero smo imeli je bila ʺFluffy Lettersʺ , kjer si vsak na hrbet prilepi list papirja, drug udeleženec pa nanj napiše sporočilo, mnenje ali vtis.
O celotni izmenjavi/ popotovanju raje ne bi razpravljala preveč, saj bi o tem lahko napisala knjigo. Zgodilo se je toliko dogodivščin, predvsem pa sprememb v vseh nas kateri smo se udeležili izmenjave Childhood Stories, da bi lahko napisala knjigo 😊 Za konec lahko samo povem, da je bilo pestro, zabavno in poučno.
Ta izmenjava je bila ena najboljših izkušenj v mojem življenju do sedaj in si resnično želim, da bom imela priložnost še kdaj videti udeležence drugih držav, ker so vsi res izjemne osebnosti.
Pia, udeleženska izmenjave Childhood Stories

Preberi več

Trening v Armeniji, Green shift, 22. 6. 2024 – 30. 6. 2024

Mladinska organizacija International Alliance for Integration and Sustainability iz Malte in mladinska organizacija Creative youth Intrnational sta od 22. 6. 2024 do 30. 6. 2024 organizirali trening za mladinske delavce v Yerevanu v Armeniji z naslovom Green Shift. Projekt je bil bil prijavljen na program Erasmus + mladina na tretji prijavni rok v oktobru 2023. Partnerske organizacije v projektu smo bili iz: Malte, Armenije, Romunije, Grčije, Gruzije, Madžarske, Estonije, Egipta in Slovenije – Zavod Novo mesto. S strani Zavoda Novo mesto smo se udeležili treninga udeležili Marko in Mitja, kot predstavnika Zavoda Novo mesto in Andrej, kot prostovoljec Mladinskega centra Oton. Iz vsake organizacije smo prišli trije udeleženci, skupaj nas je 27 udeležencev. Prvi dan je bil namenjen spoznavanju udeležencev in spoznavanju pojma trajnosti. V naslednjih dneh smo trajnost razdelili na tri stebre: družba, okolje in ekonomija. Potem pa smo raziskovali in iskali rešitve in vplive družine, službe, izobraževanja in družbe na tri stebre trajnosti. Ena izmed delavnic je bila tudi delitev na skupine in argumentiranje z argumenti za in proti. Poleg treninga pa je bil čas in prostor za oglede mesta, oglede dobrih praks in tudi spoznavanje drugih kultur.

Training in Armenia, Green shift, 22/06/2024 – 30/06/2024
The youth organization International Alliance for Integration and Sustainability from Malta and the youth organization Creative Youth International organized a training for youth workers in Yerevan, Armenia, entitled Green Shift, from 22/06/2024 to 30/06/2024. The project was applied to the Erasmus + youth program on the third application deadline in October 2023. The partner organizations in the project were from: Malta, Armenia, Romania, Greece, Georgia, Hungary, Estonia, Egypt and Slovenia - Zavod Novo mesto. On behalf of the Zavod Novo mesto. Marko and Mitja participated in the training, as representatives of the Zavod Novo mesto, and Andrej, as a volunteer of Youth Centre Oton. Three participants came from each organization, for a total of 27 participants. The first day was dedicated to getting to know the participants and getting to know the concept of sustainability. In the following days, we divided sustainability into three pillars: society, environment and economy. Then we researched and looked for solutions and the influences of family, work, education and society on the three pillars of sustainability. One of the workshops was also dividing into groups for a debate and arguing with arguments for and against. In addition to the training, there was time and space for city tours, tours of good practices and getting to know other cultures.

Preberi več

Mojih 6. mesecev prostovoljstva v Sloveniji

Z mesecem junijem je minilo 6 mesecev odkar sem začela svojo prostovoljno delo v Sloveniji. To obdobje je bilo zame pravo čustveno popotovanje v pozitivnem smislu. V tem času sem spoznala veliko mladih dijakov iz mesta in z njimi ustvarila vsebine za družabna omrežja kot je ʺMindful Tapʺ kanal na TikToku. Namen tega kanala je spodbuditi mlade k manjši in učinkovitejši uporabi digitalnih naprav. Skupaj z novomeškimi dijaki smo naredili video ter intervjuje v katerih smo raziskovali, koliko časa dnevno koliko časa dnevno mladi uporabljajo telefon. Vse te pridobljene informacije od mladih so bile tudi izjemno koristne tudi zame.
Udeležila uvodnega usposabljanja za prostovoljce ESE, ki je potekalo v Termah Dobrna. Tam sem spoznala vse trenutne prostovoljce v Sloveniji. Skupaj s trenerji smo spletli nova prijateljstva in dobili informacije o naših odgovornostih in priložnostih, ki jih ponuja ESE program.
Imela sem priložnosti sodelovati v Erasmus+ izmenjavi ʺGledališče zaupanjaʺ. Mladinska izmenjava je potekala v Mladinskem centru Oton in vključila mlade iz Novega mesta ter Nemčije. Skupaj smo ustvarili gledališko predstavo, katere cilj je bil graditi zaupanje in okrepiti samozavest vseh udeležencev.
Kmalu po mladinski izmenjavi smo organizirali dva tabora ʺTabor na OFFʺ. Udeleženci tabora so bili dijaki 2. letnika Biotehnične gimnazije Novo mesto. Vsem udeležencem sem predstavila projekt 3D Evropa in prek interaktivnih iger podala informacije o strukturi EU, njenih funkcijah in prihajajočih volitev. Skupaj z mladimi smo posneli kratke filme na temo demokracije v Evropi, parlamentarne volitve in kako mladi vidijo svojo vključenost. Za ta projekt sem oblikovala koncept, ustvarila plakate in pripravila delavnice za dijake novomeških srednjih šol. To je bil moj največji projekt od kar sem v Sloveniji. Projekt 3D Evropa mi je bil še posebej pri srcu, saj mi je omogočil poglobljeno razpravo z dijaki o pomembnih temi evropske demokracije in njenem pomenu za mlade. Vsi pogovori z mladimi so bili dragoceni in projekt je presegel moja pričakovanja.
Tako aktivnih šest mesecev že dolgo nisem doživela. Poleg zabave z novimi prijatelji, spoznavanje slovenske energične glasbe, odlične hrane in seveda tudi vina, sem si pridobila dragocene poklicne veščine na področju vodenja projektov, komunikacije in prilagajanja na delovnem okolju. Hvaležna sem tudi, da sem si v tem času pridobila več samozavesti pri izvedbi delavnice in spoznala svoje močne in šipke točke. Ta izkušnja me je veliko naučila o sebi. Pred pol leta sem bila v novem mestu, sama in nisem poznala nikogar. Zdaj imam prijatelje in Mladinski center Oton je postal moj drug dom. S sodelavci je zelo dobro razumem in sprejeli so me kot svojo. Neverjetno je videti, kako tako mala skupnost oblikuje, kdo si. To lepo izkušnjo toplo priporočam vsakemu mlademu človeku, saj bo s prostovoljstvom postal bolj samostojen, samozavesten in se veliko naučil o sebi.

Preberi več

Tabor na OFF 2024

V ponedeljek zjutraj smo se z razredom izpred Kmetijske šole Grm vkrcali na avtobus, ki nas je peljal v Planinski dom na Miklavžu na Gorjancih. Tam nas je pričakala ekipa iz Mladinskega centra Oton. Pred nastanitvijo v sobe smo morali oddati svoje telefone v škatlo. Sprva smo bili malce zaskrbljeni. Kako bomo komunicirali s svojimi prijatelji in družino? Kako bomo na tekočem kaj se dogaja na socialnih omrežjih? Toda že prvi dan smo spoznali, da potrebujemo - odmik od virtualnega sveta. Po nastanitvi smo se razdelili v tri skupine – kuhanje, čiščenje in kurjenje. Medtem ko se je skupina za kuhanje odpravila v kuhinjo za pripravo kosila, je ekipa za čiščenje počistila in pripravila jedilnico. Kurilna skupina se je odpravila sekat drva in skozi celi dan skrbela za toploto planinskega doma. Nabrali smo si veliko novih izkušenj, saj smo se v skupini menjali. Po kosilu smo imeli prosti čas, ki smo ga preživeli z igranjem odbojke, nogometa in namiznih iger. V popoldanskem času smo imeli delavnico na temo Evropske unije, ki jo je vodila prostovoljka Eni iz Mladinskega centra Oton, ki prihaja iz Albanije. Spoznali smo institucije Evropske unije in delovanje le te. Dobili pa smo tudi nalogo – izdelati krajši film na temo Evropske unije v sklopu projekta »3D Evropa«, ki poteka med Evropskim tednom mladih med 12. in 19. aprilom. Po koncu delavnice smo se zopet razdelili v skupine in se veselo odpravili v svoje skupinske zadolžitve. Po večerji smo se družili ob ognju, pekli klobase in penice, ter se spoznavali med sabo.
Naslednji dan smo se zgodaj zbudili, saj smo želeli videti sončni vzhod. Začeli smo z jutranjo vadbo in krajšim sprehodom. Šli smo v skupine in pripravili zajtrk, nasekali drva in počistili prostore. Dan smo nadaljevali z delavnico na temo odvisnosti. Po delavnici smo imeli čas za pisanje scenarija in snemanje filma za festival »3D Evropa«. Snemanje je bilo zelo zanimivo, čeprav smo bili nekateri sramežljivi pred kamero. Po snemanju smo se zopet razdelili v skupine in pripravili kosilo. Nato nas je čakal dolgo pričakovani pohod na Trdinov vrh. Na pohodu smo imeli veliko lepih pogledov na bližnjo okolico Novega mesta. Pohod nam je bil super, saj je bilo sončno in toplo. Večerne ure smo zopet preživeli ob ognju, tokrat pa smo se predstavili z igro »Pokaži kaj znaš« Nekateri so peli, drugi plesali, tretji igrali.
Tudi zadnji dan smo se zbudili zgodaj za ogled sončnega vzhoda in potem nadaljevali z jutranjo vadbo. Zajtrkovali smo na svežem zraku, saj je bilo presenetljivo toplo. Čakala nas je še zadnja aktivnost – Lov na zaklad. Razdelili smo se v štiri skupine, pregledali karto in se s časovnim zamikom petih minut podali po učni poti Miklavž. Na tablah o naravnih vrednotah in kulturnih dediščinah so nas čakala navodila in vprašanja na katera smo morali pravilno odgovoriti za možnost zmage. Potrebno je bilo natančno branje, hitro razmišljanje in hitrost. Zmagovalec je prejel torbo za športno vzgojo z logotipom Mladinskega centra Oton. Po končanem Lovu na zaklad je sledilo razkritje zmagovalca in krajša refleksija. Zatem je sledilo pospravljanje planinskega domu, pakiranje in predaja mobilnih telefonov. Poslovili smo se od ekipe Mladinskega centra Oton in se vkrcali na avtobus, ki nas je popeljal nazaj v Novo mesto.
Najbolj presenetljivo je bilo odkritje, kako močno smo se povezali med sabo. Kako smo se spoznali in se začeli pogovarjati z sošolci s katerimi se do sedaj nismo. Svoj prosti čas smo preživeli ob ognju, kjer smo se pogovarjali, peli in delili svoje osebne zgodbe in skupaj razmišljali o prihodnosti.
Zahvaljujemo se ekipi Mladinskega centra Oton za organizacijo tabora in delavnic, ter hvala za dokaz, da se da preživeti brez telefona 😊 in drugo leto ponovimo ne?

Preberi več